Суспільство і релігіяПогляд на секти очима Православної Церкви

Характеристика


      "Орден Храму Сонця" був створений у середині 80-х років лікарем-гомеопатом Люком Журе й підприємцем Жозефом (Джо) Ди Мамбро.
      В "Орден Храму Сонця" приймали далеко не всіх, а лише людей впливових, утворених і богатых, що вносили щедрі внески в бюджет секти, яких тягло в секту, швидше за все, марнославство. Вони усвідомлювали свою приналежність до еліти, нехай навіть ця елітарність і була пов'язана з добровільним відходом з життя [3]. Також адепти вербувалися серед творчої інтелігенції, оказавшейся найбільш ласої на проповіді. При цьому лідери секти, згідно даним поліції, успішно займалися широкомасштабними фінансовими аферами, включаючи торгівлю зброєю.
      В 1994 році з повідомлень західних телекомпаній стали відомі факти 2 ритуальних самогубств і 3 ритуальних убивств в "Ордені Храму Сонця" в 1993-1994 р.
      А 5 жовтня 1994 року у Швейцарії були знайдені тіла 48 членів секти: 25 - у двох спалених котеджах у містечку Гранж-Сюр-Сальван, 23 - у Шейри.
      Коли прибулим по виклику пожежним удалося впоратися з вогнем, у будинку в Шейри, де відбулася пожежа, і прилягаючих будівлях були проведені ретельні пошуки. У великій коморі, не торкнутому вогнем, пожежні виявили каплицю зі стінами, затягнутими червоним атласом. На червоному килимі був написано магічний п'ятикутник. Двадцять три із загиблих лежали, утворюючи як би промені сонця навколо трикутної кафедри, під зображенням Христа із чашею в руці й трояндою над головою (він був дивно схожий на Люка Журе). Десять трупів належали чоловікам, одягненим у ритуальні одяги - червоні, чорної й білі, залежно від прийнятої ієрархії. Дванадцять жінок були одягнені в просторі золоті з білим плаття. Крім того, серед них була дванадцятирічна дівчинка, що пізніше пізнали як дочка Джозефа Ди Мамбро, першого помічника Журе. У половини небіжчиків на головах були пластикові мішки. Деякі вмерли зі зв'язаними руками. У двадцяти минулого кульові поранення в голову; у деяких їхнє число доходило до восьми [5].
      Вогонь пощадив магнітофонний запис плутаної лекції про Землю й астрологію с натяками на масове самогубство. Таємничість збільшувалася тим, що поліція виявила на місці злочину три гвинтівки, тоді як 52 гільзи, зібрані з підлоги, належали кулям від револьвера 22-го калібру, так і не знайденого. Відповідь на цю загадку став відомий через кілька годин, коли у милі від сільця Гранж-Сюр-Сальван, у п'ятдесяти милях до південно-сходу від Шейри прогримів зривши й мови полум'я вирвалися із трьох гірськолижних шале, якими користувалися Журе й адепти "Ордена Храму Сонця". Пробившись усередину будиночків і приборкавши вогонь, пожежні знайшли двадцять п'ять тіл, в основному на ліжках. П'ятеро з померлого минулого діти. Ніхто із цих людей застрелений не був, але на тілах деяких виявили сліди жорстоких побоїв. На попелище виявили запаси транквілізаторів, шприци для підшкірного введення ліків, внутрішньовенні крапельниці. Людей накачали наркотиками, а потім спалили заживо. У деяких з них до осіб прикипіли залишки пластику, що свідчило про те, що вони вмерли із пластиковими мішками на головах. На підлозі валявся револьвер 22-го калібру, що за кілька годин до цього зробив своє чорна справа в Шейри [5].
      У заповіті, залишеному адептами "Ордена Храму Сонця", що зрадили себе вогню у Швейцарії, було написано: "Ми з невимовною радістю залишаємо цей мир. Люди, не оплакуйте нас! Краще задумайтеся над власної долею. Нехай наша любов супроводжує вас у жахливих випробуваннях, які випадуть на вашу частку в момент апокаліпсиса" [2].
      Однак бойня 5 жовтня не обмежилася Швейцарією. Одночасно в Канаді, у квебекском курортному містечку Сэп Савер у п'ятдесяти милях до північно-заходу від Монреаля, були виявлені ще 5 жертв, серед них немовля ребенок. По іронії долі, Сэп Савер означає Святий Рятівник.
      Раннім ранком 5 жовтня в одному із шале прогримів зривши, після якого будиночок зайнявся. Пожежні, що приїхали по виклику, знайшли в спальні тіла чоловіки й жінки. В обох на груди були медальйони із двоглавим орлом і першими буквами назви "Храм Сонця". Але вони не були єдиними жертвами. Обшукуючи шале, слідчі знайшли в підвалі тіла ще двох членів секти, тридцатипятилетнего швейцарця Антонио Дютуа і його тридцятирічної дружини-англійки Ники Дютуа. Антонио був шофером і підручним Ди Мамбро, а Ники - нянькою в його сім'ї. Через кілька годин у підвалі знайшли ще одне тіло, утиснуте за радіатор опалення під сходами. Це був тримісячний Кристофер Эммануэл, син Дютуа. На голову ребенка був упаде туго зав'язаний пластиковий мішок, серце простромлене дерев'яним колом. Батьки хлопчика також загинули ще до пожежі, їх зарізали ножем, знайденим біля трупів, а потім кинули в підвал поруч із тілом ребенка. Пізніше, у ході допитів адептів секти, місцева поліція встановила, що ребенка вбили в ході обрядового жертвоприносини за кілька днів до трагедії по наказі Ди Мамбро, що утверждали, що це - антихрист, описаний в Апокаліпсисі. Нібито Ди Мамбро був обурений тим, що батьки вирішили зачати дитини, не одержавши його згоди [5].
      У квітні 1996 року закінчилося що тривало 18 місяців наслідок, проведене швейцарською владою. 3 квітня 1996 року у Фрибуре (Швейцарія) було офіційно повідомлене, майже дві третини (37 чоловік) з 53 адептів "Ордена Храму Сонця", що загинули у Швейцарії й Канаді в жовтні 1994 року, пішли з життя не зі своєї волі, а були вбиті, інші 16 покінчили життя самогубством.
      Наслідок ділить жертви на три категорії: "допитливі", "безсмертні" і "зрадники". Перші були фанатиками ідеї переходу в інший мир, для них "відхід із земних меж" означав своею роду присвята. Вони покінчили життя самогубством, прийнявши суміш із опіумних і болезаспокійливих засобів. Їхнього тіла були знайдені в Гранж-Сюр-Сальваи. В одному з котеджів наслідок знайшов і рецепт смертельного коктейлю, записаний керівником секти Люком Журе.
      "Безсмертні" - це ті, хто приймав ідею "переходу" теоретично, але не збирався реалізовувати її на практиці. Вони були вбиті в основному в Шейри, де 21 з 23 членів секти прийняли найсильніше снотворне. Крім цього у кожний з них було випущено по кілька куль (знаряддя вбивства - довгоствольний карабін - було знайдено в Гранж-Сюр-Сальван). І, нарешті, "зрадники": троє минулого вбиті в Канаді, троє - у Шейри й один - в Гранж-сюр-сальван. Тіла керівників секти були знайдені в Гранж-сюр-сальван.
      Як було заявлено, наслідок не має у своєму розпорядженні дані, які дозволяли би сподіватися, що живо організатора цього масового вбивства або хтось із свідків. Що стосується причин що відбувся, те відомо, що Орден зазнавав фінансових труднощів, його лідери побоювалися судового переслідування з боку тих членів секти, яких вони позбавили майна. З іншої сторони, ідеологія Ордена була пронизана апокалиптическими настроями, і десь із вересня 1993 року секта початку готуватися "до переходу в майбутнє".
      22 грудня 1995 року у Французьких Альпах, у містечку Пекельна діра на плато Веркор недалеко від Гренобля, на лісовій просіці, відбулося масове ритуальне самоспалення ще 16 адептів "Ордена Храму Сонця", у тому числі 1 дівчинки й 2 хлопчиків від 2 до 6 ліг. Один з дітей був ребенком місцевого поліцейського. Деякі з жертв були вбиті пострілами в голову, а потім віддані вогню.
      У червні 1996 року у Франції був узятий під варту відомий швейцарський композитор і диригент Мішель Табачник. Йому пред'явлене обвинувачення в тім, що він був одним з керівників секти "Орден Храму Сонця", що у минулому двічі організовувала ритуальні акти колективного самогубства. Крім музики захопливою алхімією композитор складав також теоретичні праці для "присвячених", у яких викладав свої погляди про вплив "космічних мэтров" на життя простих смертних. Мішель Табачник був не тільки теоретиком, але й діяльним пропагандистом навчання "Ордена Храму Сонця". Протягом майже десятиліття він головував у фонді "Придатний уэйз", що мав офіційною метою пошук молодих музичних дарувань, однак на ділі вербував нових членів секти. За словами колишніх адептів "Ордена Храму Сонця", Табачник одержував біля третини всіх пожертвувань, що збираються сектою, в якості гонорару за лекції й концерти, з якими він виступав. В одній з таких лекцій Табачник оголосив про "відхід, що готується," у паралельний мир декількох членів "Ордена Храму Сонця". У числі загиблих у жовтні 1994 року була перша дружина Мішеля Табачника.
      Сенсацію на конференції по новим религиям, що пройшла в Канаді влітку 1996 року, викликало повідомлення експерта Жана Франсуа Манера, що працює в системі міністерства оборони Швейцарії, про те, що "Орден Храму Сонця", можливо, існує й понині, хоча офіційна структура секти скасована [3]. Дослідник знаком з положенням справ в "ордені" не понаслышке - в 1987 року він у наукових цілях проникнув у його ряди й кілька років провів у секті, добре знав її колишнього ватажка Джозефа Ди Мамбро й засновника Люка Журе. По думці вченого, трохи керівників-"ідеологів" "Ордена Храму Сонця" залишилися в живих, перейшовши на нелегальне становище й продовжуючи тримати біля себе групу адептів, які усе ще вірять у навчання ордена, підтримують між собою зв'язок і, можливо, готовлять нове масове самогубство.
      Відповідно до повідомлення ІТАР-ТАРС ("Новини з п'яти континентів") від 15 серпня 1996 року, Maйep заявив, що коли в 1994 році справа дійшла до моторошного ритуалу, багато сектантів, у першу чергу батьки малих дітей, теж подлежавших умертвінню, відмовилися коритися бузувірам. Тоді вони були убиті - одні отруєні або задушені, а інших прикінчили пострілами в потилиця. Після цього їхнього тіла були спалені, а потім Ди Мамбро, Журе й трохи їхніх вірних послідовників прийняли отруту. Мейер уважає, що після всіх цих кривавих подій "Орден Храму Сонця" як організація практично перестав існувати. Хоча у свій час на "лекції" Журе збиралася людина по 700, майже всі вцілілі його члени із числа обманом або насильно завербованих у жаху розбіглися. Але, затверджує дослідник, ще в 1994 року Ди Мамбро, що повздорили з Журе, створив отколовшуюся від основний організації секту-двійника, що прийняла назва - "Альянс троянди й хреста", в яку ввійшли найбільше фанатично настроєні члени "Ордена Храму Сонця", які, можливо, і готовить нове ритуальне самогубство або вбивство. Попередження Мейера цілком погодиться з недавньою доповіддю квебекской поліції, у якому говориться, що в цей час у Квебеке ховаються по меншій мері 30-40 сектантів, серед яких, можливо, є й особисто віддані загиблим ватажкам "Ордена Храму Сонця", що дали клятву довести їх справа до кінця.
      Спливли деякі подробиці про можливу причетність до "Ордена Храму Сонця" канадської компанії " Гидро-Квебек". Так, що загинув керівник секти Люк Журе у свій час за запрошенням керівництва читав лекції в цієї компанії. Недавно один зі співробітників ...
[...]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461]