Суспільство і релігіяПогляд на секти очима Православної Церкви

Характеристика


      Якщо досить більшу частину сучасних російських сатанистских груп можна віднести до розряду все-таки "околосерьезных", "самодіяльних", "граючих у сатанізм" (при всім цьому ці групи так само вкрай небезпечні), те "Південний хрест" є організацією, на порядок більше серйозної, могутньої й небезпечної [3]. Є відомості [3], що "Південний хрест" має свою частку в наркобізнесі, торгівлі зброєю (правда, ця стаття доходу поки перебуває в стадії розвитку), можливо, по даним [5], у торгівлі донорськими людськими внутрішніми органами, вилученими в спеціально обладнаної лабораторії у викрадених адептами організації людей. Організація володіє значним авторитетом у середовищі російських і навіть західноєвропейських сатанистов. Відомо, що до керівника "Південного хреста" Русланові їздили на уклін лідери "Російської церкви сатани" і деяких інших.
      У фільмі про діяльність сатанистов, показаному 22 березня 1997 р. в передачі "Кримінал" (НТВ, 16.40), що була послідовниця секти показала, що сама бачила в Руслана В. удома в шафі кілька одиниць бойової зброї, в тім числі кілька автоматів Калашникова.
      Орієнтовно, "Південний хрест" являє собою розгалужену структуру, що складається з 10-15 дрібних груп по 20-50 чоловік, номінально являющихся самостійними, реально ж підпорядкованими єдиному керівництву, що виявило себе, зокрема, у тім, що адептам інших сатанистских груп Москви й Підмосков'я їхнім керівництвом пропонувалося відвідати в якості екскурсії або свого роду обміну досвідом "храм" "Південного хреста" у Медведково (Москва).
      Сатанистская секта "Південний хрест" має свій храм у промисловій зоні Медведково, що представляє собою триповерховий будинок кубічної форми (з культових міркувань), у якому розташовується культове місце для отруєння обрядів і приношення жертвоприносин, редакція власної газети "Південного хреста" і приміщення для адміністративно-управлінських структур [2, 4].
      Основна група "Південного хреста" має пятиступенчатую структуру: 5-я щабель (вища) - вищий керівник (Руслан В.) і 2 його відданих помічника; 4-я щабель - 4 чоловік; 3-я щабель - 6 чіл.; 2-я щабель - 8 чіл.; 1-я щабель - "череда", молоді люди - адепти й що цікавляться. "Череда", у свою чергу, з метою конспірації розбито на "п'ятірки" - первинні групи [3].
      Інша група (чисельністю в 50-60 адептів) має четырехступенчатую структуру: 4-я щабель присвяти - керівник (також Руслан, тільки іншої), 3-я щабель присвяти - 10-15 чоловік найближчих найбільш відданих помічників, що є його заступниками по різних питаннях, 2-я щабель присвяти - масив активних адептів, 1-я щабель - неактивні адепти, неофіти, що співчувають [3].
      На відміну від інших сатанистских культів, "Південний хрест" проводить активне вербування адептів по школах, у Вузах, зокрема в МГУ. Свідки говорять, що адепти культу чи ледве не насильно затягують до себе, "буквально тягнуть за руки" [1]. Хоча деякі окремі групи "Південного хреста" прозелітизмом взагалі не займаються.
      Основна робота із залучення новачків у групи "Південного хреста" проводиться в середовищі людей, що захоплюються важкою долею, на тусовках. Їм пропонують дати прочитати "Чорну біблію", після чого пропонується вступити у дану організацію.
      Кожний вступающий у культ дасть клятвене зобов'язання служити сатані і його "церкви", не розголошувати відомості, що стали відомими йому, про сатанистах і їхніх керівниках. Вийти з культу вкрай складно. Що побажав порвати з культом піддається переслідуванням з боку адептів, погрозам фізичної розправи.
      Обряд присвяти почасти запозичений з фільму за участю Джима Моррисона, соліста рок-групи "Doors", і являє собою наступне. Присутні на церемонії адепти одягнені в чорні балахони вільного покрою довжиною трохи нижче пояса, на груди - зображення білої п'ятикутної зірки (в всі груди), усередині якої зображення морди козла, під зіркою напис - "Церква сатани". Головний жрець і два його найближчих помічники одягнені в спеціальні культові одяги й мають чорні пов'язки на особах. У руці головного жерця - спеціальний довгий ритуальний ніж, на груди його - ланцюг з культовим талісманом. Кожний з адептів, у тому числі й що присвячується, надріже собі руку в районі ліктьового згину й наливає невелику порцію своєї крові в склянку, що потім передасть наступному адептові, що повторює його дії, і так виробляється по колу, поки кров всіх адептів не заповнить вся склянка. Головний жрець читає над склянкою заклинання, перемішуючи в ньому кров, після чого склянка передається по колу, і всі адепти відпивають із нього крові. Після цього що присвячується стає повноправним членом "Південного хреста" першого рівня присвяти. Для перекладу адепта на більше високий рівень присвяти існують інші строго певні обряди. Після присвяти адептові привласнюється культове ім'я, що береться з спеціальної книги по чорній магії [3].
      Ритуальні служби проводяться звичайно в дуже слабко освітлених приміщеннях, декорованих у такий спосіб: на підлозі выложена плиткою або намальована білою фарбою прямо на підлозі або на настеленном полотнище п'ятикутна зірка, стіни пофарбовані чорною фарбою, поверх них нанесені написи - уривки з "Чорної біблії". При цьому використовуються предмети: ножі, сокири, спеціальні склянки для крові, ритуальні свічники й чорні свічі. Ритуальні служби включають ритуальні вбивства дрібних тварин: собак, кішок і т.п. Ритуальні вбивства відбуваються після ритуалів присвяти новачків в адепти й по сатанистским святах: день народження сатани, Хэллоуин, ніч перед Різдвом і ін. До ритуальних убивств людей адепти допускаються тільки на вищих щаблях присвяти. Як жертв, можливо, використовуються бомжі, злиденні або люди, нанесшие збиток даної сатанистской організації або її керівникам [3].
      До вищих ступенів присвяти адепти допускаються тільки через "замазування кров'ю", тобто через убивство зазначеної жертви. Іноді до цьому примушують і адептів низового рівня. От як описує це у своєму листі колишній послідовник однієї із сатанистских сект Москви, приблизно - однієї із дрібних груп "Південного хреста" (лексика збережена):
      "... Потім затока мені щось у горло із пляшки горілки, повели в машину... Мені заклеїли рот і закрили очі. Після завели мене в чиюсь квартиру. З кімнати на мене рушила велика людина, близько підійшовши до мені, він поклав переді мною бланк і сказав, щоб я розписався. Після цього мене привезли в підвал. У підвалі сиділа людина, прив'язаний до стільця, в білій сорочці в 3-5 метрах від мене. Мені поклали в руку пістолет, після чого сказали, щоб я стріляв у нього. Я відмовився, кинувши пістолет на підлогу. Тоді хтось позаду вклав у мої руки пістолет, взяв їх у свої, прицілився й мене оглушив постріл. Відкривши ока, я побачив червону пляму на сорочці людини в області серця. Після чого на моїх очах пістолет поклали в поліетиленовий пакет і посадили мене в машину" [3].
      "Південний хрест" має великі фінансові засоби, одержуваними, в тім числі, за рахунок:
      · торговли наркотиками [3];
      · возможно, торговли оружием [3];
      · возможно, торговлей донорскими человеческими органами, изъятыми у спеціально викрадених адептами організації людей [5];
      · ежемесячных обязательных взносов адептов (приблизительно по 50 тысяч рублів) [3];
      · крупных разовых пожертвований адептов;
      · контроля подчиненных коммерческих предприятии;
      · финансовой поддержки некоторыми политиками [5];
      · продаж культовых аксессуаров и книг.
      "Південний хрест" поширює власну підпільну газету. Відзначаються зв'язку "Південного хреста" з іншими сатанистскими організаціями Росії, України, Білорусі й ін. Підтримуються тісні відносини "Південного хреста" з "Чорним Драконом". Відомо також, що керівництво "Южною хреста" не дуже ладить с "Російською церквою сатани" і "Чорним ангелом".
      У культі активно пропагуються й поширюються наркотики, які використовуються для психологічної підготовки до проведення ритуальних обрядів. Наркотичні таблетки "Сидокарб-3" і "Сидокарб-5" (стимулятори), споживаються адептами в більших кількостях, у тому числі під час проведення обрядів. Ефект від прийому таких стимуляторів полягає в тім, що принявший їх відчуває величезний приплив сил, наступає стан активного дії. Зовсім не хочеться їсти й спати, хочеться тільки пити. У цьому стані адепт готовий виконувати будь-які накази керівництва, у тому числі пожертвувати власним життям. Пізніше з'являється безпричинний страх, начебто усе за гобой стежать. Потім - почуття депресії й розпачу. Під час трансу, у якому перебувають "піддослідні кролики", Руслан В. включає аудиозаписи якихось довгих мовлень "під Гітлера" і дуже дивної музики. Починаючи з 2-5 таблеток за один прийом, адепти поступово приходять до дози в 10 таблеток наркотику. "Череда" стає всі послушнее й фанатичнее. За наказом керівництва вони готові на всі що завгодно, не замислюючись. Початківці сатанисты вже відчувають себе сверхлюдьми, "владарями" [3, 5].
      Наркотики здобуваються в різних устояних певних місцях, наприклад, у кафі "Експрес" поблизу станції метро "Лубянка" або на тусовке на площі там же, на Никольской, в одному з комерційних ларьків поблизу тієї ж "Лубянки". Торгує наркотиками якась "мама Лариса", що є жрицею "Южною хреста" одного із середніх рівнів присвяти [3, 5].
[...]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461]