Суспільство і релігіяПогляд на секти очима Православної Церкви

Характеристика


      Організація "Свідки Ієгови" була класифікована як деструктивна релігійна організація (тоталітарна секта, деструктивний культ) в:
      · "Итоговом заявлении участников российской научно-практической конференції "Тоталітарні секти (деструктивні культи) і права людини", минулої в Санкт-Петербурзі) 2 січня 1996 р. [1], а також в офіційних "Звертанні до росіян...", і "Звертанні до засобів масової інформації..." учасників цієї конференції [2];
      · Аналитическом вестнике Государственной Думы Российской Федерации "О національній погрозі Росії з боку деструктивних релігійних організацій", 1996 р. [3];
      · Итоговом заявлении Международного христианского семинара "Тоталітарні секти в Росії", що прошли з 16 по 20 травня 1994 р. у Москві [4];
      · Постановлении Государственной Думы Российской Федерации "Об обращении Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації "ДО Президентові Poccийской Федерації про небезпечні наслідки впливу деяких релігійних організацій на здоров'я суспільства, сім'ї, громадян Росії" від 15 грудня 1996 р.;
      · Информационном материале Министерства здравоохранения и медицинской промисловості Російської Федерації "До доповіді про соціально-медичний наслідках впливу деяких релігійних організацій на здоров'я особистості, сім'ї, суспільства й мірах забезпечення допомоги постраждалої", 1996 р. [131.
      Засновником цієї організації є Чарльз Тейз Рассел, що народився 16 лютого 1852 року в місті Аллсгсни, штат Пенсільванія. З дитинства він відвідував конгрегациональную євангелічну громаду. Ще будучи парубком ( 17-ти років від роду), він став проти доктрини цієї деномінації про приреченні й безсмерті душі. Можливо, на нього зробило своє негативне вплив пересічне свавілля в сфері догматичного богослов'я, що властиве більшості протестантських конфесій. В 1870 році, у віці 18 років він організував "кружок" по вивченню Біблії, що складає із шести чоловік. В 1876 року він зійшовся з людиною по ім'ю Нельсон Барбор, що так само, як і Рассел, вірив, що Друге Пришестя Ісуса Христа повинне відбутися в 1914 року. Коли в 1879 році Рассел організував власний журнал "The Herald of the Morning", вони спільно випустили книгу "Три мири", де затверджували, що 1914 рік - "кінець часу язичників". Згодом Рассел відділився від Барбора, що офіційно принадлежали адвентистам сьомого дня, і перейменував свій журнал, назвавши його "Сионская Сторожова Вежа й вісник присутності Христа" [5].
      Це видання ( випуска_спочатку тиражем у шість тис. екземплярів) стало провісником сучасної "Сторожової Вежі, возвещающей Царство Ієгови". Зараз цей "ідеологічний молот" щомісяця б'є по вісімнадцяти мільйонах чоловік, які здебільшого є мимовільними жертвами цієї антихристиянської й суперечної всякому здоровому змісту пропаганди. Есхатологія "Сторожової Вежі", не заснована ні на Священному Писанні, ні на Священному Переказі, перетворилася в моторошну картину знищення "Ієговою" мільярдів людей, які відмовилися від "чудесного Царства Ієгови". Члени ж цього "Царства" (намальованого їх власним збудженою уявою) є реальною погрозою суспільству, тому що позбавляють людей духовної стабільності, нічого не пропонуючи замість, крім похмурих картин майбутнього [5].
      В 1884 р. "Свідки Ієгови" зареєструвалися в штаті Пенсільванія за назвою "Видавниче суспільство сторожсвой вежі Сіону". Нинішнє назва - "Свідки Ієгови" - офіційно закріплене за нею з 1931 р.
      В 1886 році Рассел опублікував перший тім зі своєї серії тлумачень на Священне Писання за назвою "Тисячолітня зоря". Цей коментар (сім томів), називаний "Вивчення Писань", і є основне тлумачення Священного Писання в цій організації. Пізніше, через деякий час після смерті Рассела, новий президент організації, Рутерфорд, опублікував сьомий і останній тім цього "коментарю" - "Зникла Таємниця". Ця книга стала причиною розбіжності, приведшего до розколу організації в 1931 році. Основна маса пішла за Рутерфордом під новим ім'ям "Свідки Ієгови" (до цього часу всі вони мали ім'я "расселиты"), інша ж частина, меншості, самоорганізувалася в "Асоціацію учнів по вивченню Біблії Зорі". Починаючи с кінця минулого сторіччя, секта початку поширюватися із блискавичної швидкістю. ДО 1908 року центром організації став Бруклин, штат Нью-Йорк, Хикс-Стрит, 17. Цей "центр" стали називати "Бруклинская скиния". Як з'ясувалося, Рассел був ще й процвітаючим бізнесменом, що контролює весь величезний фінансовий капітал суспільства, тому що він зосередив у своїх руках 99% акцій заснованого їм акціонерного товариства. Згодом стали з'являтися думки й статті про "згубне навчання людини, що не є ні ученим, ні богословом". Про навчання Рассела заговорили, як про "антираціональної, антинаукової, антибіблійної й антихристиянської пропаганді, що псує очевидні доктрини Священного Писання". Про самому ж Расселе зложилася думка, як про людину, що "не одержав навіть середнього утворення, практично нічого не знає про філософію, систематичному й моральному богослов'ї й перебуває в повному невіданні щодо древніх мов". Рассел не залишався в боргу й подавав у суд за наклеп, але тому що не міг довести, що це неправда, як правило, програвав процеси [5].
      Рассел відновив проти себе суспільство, і воно відкрито боролося проти його. Його вислали з Канади на початку Першої Світової війни, тому що він і його послідовники люто виступили проти мобілізації військ, внеся тим самим політичне сум'яття в суспільство. Провівши ретельні "детальні біблійні вирахування" і придя до "твердого й розумного переконання", він зробив заяву, що "в 1914 році варто очікувати повного знищення сучасного християнського миру...". Однак обіцяний "кінець миру", незважаючи на всі його старання, так і не наступив [5].
      Після кончини Рассела (він умер у поїзді на території Техаса 31 жовтня 1916 року) організацію очолив Д. Ф. Рутерфорд. Він видав сьомий тім до шеститомному коментарю "Вивчення Писань" за назвою "Зникла таємниця", у якому повністю спростовував усе раніше написане: Расселом, чим і викликав розкол організації. Цей розкол протривав до 1931 року, що став датою народження нової назви організації. В 1931 році Рутерфорд взяв назва "Свідки Ієгови" із книги пророка Исайи (43 глава, 10 вірш). Він лише замаскував расселизм і ввів в оману мільйони людей, що повірили, що "Свідки Ієгови" - інша організація. Він реформував богослов'я секти, тому що їй загрожував розпад. Президент так само, як і "пастор", не удержався й оголосив свою дату Другого Пришестя, призначивши його на 1918 рік. Але потім він знову зробив "ряд простих обчислень" і визначив, нарешті, точний час приходу "Царства Божия" на землю. Це виявився 1925 рік. Незадовго до призначеної дати Конгрес "Свідків Ієгови" урочисто прийняв резолюцію про "загибель людської цивілізації". Після що несостоялись Армагеддона криза організації була настільки велика, що в її рядах залишилося усього біля 24-х тисяч чоловік. Але отут дата перескочила на 1942 рік, і знову тисячі простаків "піднеслися духом". Пообіцявши відродження Патріархів (Авраама, Исаака й Иакова), він вибудував для них прекрасний особняк " Бет-Сарим" (Будинок Князів), у який вони повинні були оселитися по своєму воскресінні. Новий президент суспільства Рутерфорд аж до своєї смерті (він умер в 1942 році) люто нападав на офіційну релігію, про яку озивався у вкрай різких вираженнях, що часом переходили в лихослів'я. Проте, його авторитет серед "Свідків" виріс настільки, що сумніватися в його словах - означало заперечувати авторитет самого Бога. Він проголосив себе рупором Ієгови й заявляв про своє повне презирство до всім религиям і їхнім лідерам. Особливо люто він нападав на римо-католиків. Разом с тим за гоніння на "Свідків" він призивав до відповіді, обвинувачуючи гонителів в релігійної нетерпимості. Рутерфорд мав глибокий ясний голос і вмів заворожувати величезні аудиторії. Але він дуже рідко виступав привселюдно й ретельно охороняв своє особисте життя. Кінець правління Рутерфорда не був таким урочистим, як всі його попереднє правління. Рутерфорд був дуже плідний письменник, написав більше стa книг, безліч статтею, які вже до 1914 року були переведені на 80 мов [5].
      Таким чином, можна зробити висновок, що Рассел і Рутерфорд - дві ключові фігури цієї організації. Якби не вони, її просто не існувало би.
      Організація має тверду й розвинену багаторівневу ієрархічну управлінську й фінансову структуру. Територіально секта, як всесвітня організація, містить зверху долілиць: керівну корпорацію в всесвітньому головному відділі в Бруклине, її вповноважених представників в великих зонах, під ними один по одному комітети філій, наглядачів в областях, наглядачів у районах, старійшин у зборах і рядових членів. Секта затверджує, що самою керівною корпорацією керує безпосередньо Бог.
      Скрізь жорстко діє принцип: "Хто суперечить керівництву, той працює на сатану" і розвинена система заборон. У всіх ланках регулярно складаються докладні звіти про діяльність і передаються нагору по інстанції. Щороку 1 січня в сектантській пресі публікується детальна підсумкова таблиця по сукупності звітів. У більшості філій є добре оснащені друкарні й мережі поширення публікацій. Більшістю російських організацій "Свідків Иеговых" керують закордонні контролери.
      Керівний центр організації "Свідки Ієгови" у нашій країні перебуває в селищі Сонячний біля м. Санкт-Петербурга. Там будується комплекс будинків за назвою "Вефиль". Вітчизняні сектанти-будівельники безкоштовно працюють по 12 годин на добу під керуванням закордонних наставників. За останні роки масове поповнення цієї секти відбувається в основному за рахунок громадян Росії й держав колишнього СРСР.
      Колишній мер Санкт-Петербурга Собчак, відомий своїм украй доброзичливим ставленням до "Свідків Ієгови", за два дні до поразки на виборах, 31 травня 1996 року, підписав останнє своє розпорядження за номером 640-р. Цим документом "релігійної організації "Свідки Ієгови" був наданий цілий гектар землі у кварталі No 8 району колишнього Комендантського аеродрому. Там єговісти мають намір побудувати ще один Центр для проведення зборів, конференцій і конгресів.
      Організація видає журнали "Сторожова вежа" (на 111 мовах, тир. - більше 11 млн. экз.) і "Пробудитеся!" (на 54 мовах, 11 млн. экз.) [8].
      Для вербування своїх прихильників адепти організації "Свідки Ієгови" наполегливо обходять житлові будинки, зі скандалами проникають у православні храми, чергують у суспільному транспорті, концертних залах, музеях і т.п. Вони усіляко уникають розкривати свою приналежність до секти й ненависть до Православ'ю доти, поки не ввійдуть у довіру.
      Таким чином, вони для залучення громадян прямо використовують обман. З метою дезорієнтації керівники секти забороняють своїм рядовим членам читати православну літературу, називаючи її "сатанинської". Вся їхня методика вивчення Біблії побудована на довільному зв'язуванні й поясненні окремих фрагментів, а не на цілісному її сприйнятті. Вони цитують обривки деяких фраз Біблії, псуючи їхній зміст і обходячи численні місця, явно суперечній сектантській точці зору. У диспутах послідовники організації "Свідки Ієгови" діють по заздалегідь відпрацьованих алгоритмах і послідовності цитування Біблії, як би не зауважуючи (і не сприймаючи) заперечень, на які не можуть переконливо відповісти. Манера їх дискутування нагадує борцовский двобій, а не відкритий обмін думками [9].
      Організація створює тотальні обліки всіх жителів районів, у яких вона діє. Ураховуються відомості про настановних даних мешканців, часу їх перебування у квартирах, здоров'ї, інтересах, відношенні до віровчення секти й т.буд. Секта оцінює духовний стан своїх членів насамперед їх місіонерською активністю, кількістю відвідуваних квартир і притягнутих громадян, тривалістю проповідування. Тому в секті ведеться детальний облік "служінь по будинках" із вказівкою квартир, дат і часу відвідувань, реакції мешканців.
      Організація "Свідки Ієгови" відмовляється віддавати честь будь-якому національному прапору, відкидає патріотизм і необхідність обороняти свою країну від загарбників, вона захищає лише свої інтереси. Адепти організації "Свідки Ієгови" не визнають ніякої влади, крім божественної, знову ж довільно трактуемой ними як влада самої секти. Вони уникають брати участь у звичайних людських святах, не п'ють вино, відкидають багато чого, навіть такий необхідний іноді медичний метод як переливання крові, і т.п.
      Кожному адептові запропоновано носити із собою так званий "Медичний документ", у якому великим шрифтом зазначено: "НІЯКОЇ КРОВІ". На звороті написане: "Медичне розпорядження - звільнення від відповідальності":
      "Я ( такий-те) даю розпорядження про те, щоб мені не робили ніякого переливання крові, навіть якщо лікарі вважають це життєво важливим для мого здоров'я або для мого життя...". Далі говориться, що цей документ оформляється "за власною ініціативою. Це відповідає моїм правам пацієнта й моїх переконань як Свідка Ієгови. Біблія наказує (?!): "Утримуватися від... крові" (Діяння 15:28, 29). Це є моєї релігійною позицією протягом ( стільки-те) років. Я даю розпорядження про тім, щоб мені не робили ніякого переливання крові. Я згодний на будь-який додатковий ризик, до якого це може привести. Я звільняю лікарів, анастезиологов лікарні і їхній медичний персонал від відповідальності за будь-які несприятливі наслідки моєї відмови, незважаючи на їх кваліфіковане лікування. У випадку втрати мною свідомості я уполномочиваю кожного зі свідків, зазначених нижче, простежити за тим, щоб дотримувалися мого рішення". За цим треба перелік свідків, ким вони доводяться, телефон, дати.
      Взагалі це - типовий приклад підтасування Біблії (Діяння Апостолів). Повний текст (15:28); "Тому що завгодно Святому Духу й нам не покладати на вас ніякого тягаря, крім цього необхідного". Далі йде абзац 29. Контекст: мова йде про доручення, якого повинні були в середовищі язичників-ідолопоклонників дотримуватися посланці Апостолів; і саме на їх не покладало під час цієї місії ніякого тягаря, крім необхідного, що безпосередньо описано в абзаці 26, а конкретно: "утримуватися від идоложертвености й крові, і удавлення, і блуду, і не робити іншим того, чого собі не хочете. Дотримуючи це, добре зробите. Будьте здорові". Тобто насправді тут "наказу" Біблії, про яке говорять єговісти, немає. Далі в абзаці 30 пишеться: "И так відправлені прийшли в Антіохію й, зібравши людей, вручили лист".
      Тут немає ні форми наказу, ні заборони на прийняття у свій організм чужої крові. Тут оповідання про відправлення конкретного листа в конкретну середовище язичників з відповідними наставляннями конкретним особам не робити жертвоприносини кров'ю, удавленням, блудом, що саме практикувалося в середовищу ідолопоклонників. Мова йде не про прийняття крові, а про неприношення жертви у вигляді ритуального пролиття крові. Таким чином, явно простежується типова для сект підтасування значеннєвого змісту канонічного тексту, відрив окремої цитати від цілісного контексту: усе перекручено, перекручено, повна підміна й фактури тексту, і його змісту.
      По довідці Департаменту охорони здоров'я м. Москви (травень 1996 р.), зареєстровано кількаразові випадки відмови хворих членів цієї секти від переливання крові. У світі відомо чимало випадків, коли це приводило до загибелі сектантів. Особливо небезпечні були подібні дії для породілей. Кожний сектант має при собі спеціальне посвідчення особи з відмовою від переливання крові. Природно, що в положенні про громаду "Свідків Ієгови" такого роду "дріб'язку" відсутні. Неправда в порятунок проявляється й тут.
      Разом з тим, маскуючи свої щирі цілі й розуміючи важливість людських відносин для більшості людей, послідовники організації "Свідки Ієгови" підкреслюють значення сім'ї, любові, дружби, моральності, расовій терпимості, замовчуючи про найжорстокішу дисципліну усередині секти, численних випадках розвалу сімей, кидання навчання й роботи.
      Багато рядових членів секти щиро й фанатично впевнені в благородности і правдивості своєї місії, жагуче відстоюють свої погляди (хоча керівники секти називають їх овцеподобными). Але тому що вони не бажають вслухуватися й вдумуватися в заперечення, те дуже важко розкрити їм іншу точку зору.
      Організація відрізняється регулярним проведенням масових заходів. Так, 5-7 липня 1996 року на стадіоні "Динамо" у Москві пройшла чергова масова акція "Свідків Ієгови" - щорічний конгрес, у якому прийняло участь від 3,5 до 5 тисяч адептів цієї організації. Різні суспільні організації провели пікетування цього заходу [11].
      Послідовники "Свідків Ієгови" у різний час і в різних країнах обвинувачувалися в зґвалтуваннях, крадіжках дітей і киднеппинге, убивствах, підбурюваннях до вбивства й самогубства, дезертирстві, шахрайстві, злодійстві, расизмі, вимаганні, нанесенні тілесних ушкоджень, проституції й ін. [7].
      Вивчення релігійної літератури організації "Свідки Ієгови", літератури про її діяльність, а також численних листів і заяв родичів осіб, залучених у цю секту, показує, що ця організація по своїй сутності носить тоталітарний характер, містить наставляння й має практику, які можуть завдати шкоди особистості й здоров'ю адепта, його сім'ї і дітям, а також традиційної національної духовності й державним інтересам. Ця практика й наставляння суперечать основним юридичним нормам, а саме містять наступні заклики й примуси:
      примус на відмову від своїх думок і переконань (підстава: Конституція Російської Федерації, ст. 29, п. 3);
      на обмеження волі (підстава: Конституція Російської Федерації, ст. 6, п. 2);
      на можливість психологічного впливу, що применшує достоїнство особистості, охоронюване державою (підстава: Конституція Російської Федерації, ст. 21, п.1);
      на використання методів впливу, що можуть заподіяти шкода здоров'ю, і зазіхання на самостійність особистості (підстава див. КК РСФСР ст. 143-1 "організація об'єднань, що зазіхають на особистості й права громадян: Організація релігійного або суспільного об'єднання, діяльність якого сполучена із заподіянням шкоди здоров'ю громадян або з іншим зазіханням на особистість або права громадян або зі спонуканням громадян до відмові від виконання цивільних обов'язків або здійсненню інших протиправних дій, а також керівництво таким об'єднанням - карається...");
      на відмову від одержання необхідної медичної допомоги;
      на руйнування сімейних зв'язків і невиконання сімейних обов'язків;
      на залучення у свою діяльність неповнолітніх без дозволу батьків або осіб їх що заміняють (підстава див. "Декларація прав ребенка" п. 2 і 9; "Міжнародний пакт про цивільні й політичні права", п. 4: ", ЩоБеруть участь у теперішньому Пакті держави зобов'язуються поважати волю батьків і у відповідних випадках законних опікунів, забезпечувати релігійне й моральне виховання своїх дітей у відповідності зі своїми переконаннями");
      на протиставлення або приниження традиційної національної духовності народів Російської Федерації (підстава див. "Міжнародний пакт про цивільних і політичних правах", ст. 18, п. 3: "Воля сповідати релігію або переконання підлягає лише обмеженням, установленим законом і необхідним для охорони суспільної безпеки, порядку, здоров'я й моралі, так само як і основних правах і воль інших осіб"; "Загальна декларація прав людини": ст. 29, п. 2: "При здійсненні своїх прав і воль кожний людина повинен піддаватися тільки таким обмеженням, які встановлені законом винятково з метою забезпечення належного визнання й поваги прав і воль інших і задоволення справедливих вимог моралі, громадського порядку й загального добробуту в демократичному суспільстві);
      на розпалення релігійної нетерпимості (підстава див. "Декларація про ліквідації всіх форм нетерпимості й дискримінації на основі релігії або переконань", ст. 2, ст. 1, п. 3, ст. 5, п. 1; ст. 21, п. 1. "Міжнародний пакт про цивільні й політичні права", ст. 20, п. 2: "Усякий виступ на користь національної, расової або релігійної ненависті, що представляє собою підбурювання до дискримінації, ворожнечі й насильству, повинне бути заборонено законом", "Загальна декларація прав людини");
      на відмову від здійснення основних прав і обов'язків громадян РФ (підстава див.: "Загальна декларація прав людини", ст. 29, п. 1: "Кожний людина має обов'язку перед суспільством, у якому тільки й можливо вільний і повний розвиток його особистості").
      Особлива небезпека "Свідків Ієгови" полягає в масових акціях охоплення населення.
      У цей час на судово-психіатричній експертизі в ГНЦ ім. В. П. Сербського перебувають трохи осіб, що зробили небезпечні діяння, пов'язані з ідеями, що втримуються в навчаннях деструктивних релігійних організацій, у їх числі послідовниця "Свідків Ієгови", що вбила свого малолітнього ребенка [3].
      Президент Латвії Гунтис Улманіс виступив з нової законодавчої ініціативою, суть якої полягає в тому, щоб визначити відповідальність незареєстрованних релігійних організацій за нанесений громадянам фізичний і психічний збиток. Приводом для листа президента парламенту послужила смерть 17-літньої Ирины Годлевской, російської жительки Латвії, послідовниці організації "Свідки Ієгови", у ніч із 12 на 13 вересня 1996 року. З великою втратою крові після автокатастрофи вона померла в лікарні після того, як її мати-иеговистка не дозволила зробити переливання крові. Слід зазначити, що Міністерство юстиції Латвії відмовило "Свідкам Ієгови" у реєстрації ще навесні 1996 року. По непрямим оцінкам зараз у Латвії нелегально діють близько 1000 єговістів [10, 12].
      Досить цікава механіка фінансової діяльності цієї організації. Колишній адепт "Свідків Ієгови" розповів, як це робиться: "Люди зовсім помилково вважають, що культова література виходить і поширюється адептами цієї організації безкоштовно. У реальності кожний адепт зобов'язаний придбати за свої гроші певна кількість журналів і книг, які потім повинен поширити безкоштовно. Тобто фактично виходить, що гроші платить не покупець, а як би продавець, хоча по всім документам проходить, що розповсюджувач одержує літературу безкоштовно. Така система дозволяє цій організації спритно йти від оподатковування". 5 червня 1996 гола прокуратурою м. Сургута було порушено шість кримінальних справ проти адептів організації "Свідки Ієгови", які обвинувачуються в насильстві над особистістю й підбурюванні до цивільної непокори [12]. Наприкінці 1996 року газета " Мегаполіс-Експрес" [14] опублікувала статтю (вірогідність наведеної в ній інформації нам невідома) про те, що на Камчатці деякі послідовниці "Свідків Ієгови" для поповнення каси власної організації займаються проституцією, а деякі послідовники - звідництвом. Процитуємо: "Члени релігійної секти "Свідки Ієгови" вносять істотний вклад у поширення венеричних хвороб, уважають камчатські медики... Багато моряків, що повернулися з рейсу, виявляються в стінах вендиспансеру після полової близькості саме з представницями "Свідків Ієгови" [14].
      За повідомленням ІТАР-ТАРС від 2 березня 1997 року, у Санкт-Петербурзі 1 березня під гаслом "Не допустимо, щоб іноземні секти володіли нашою землею й душами наших дітей" пройшов мітинг проти експансії деструктивних культів. Він відбувся в парку "Питомий" на місці майбутнього будівництва центра релігійної організації "Свідки Ієгови". Більше 10 тисяч петербуржців уже поставили підпису під звертанням до губернатора Володимирові Яковлеву проти рішення, що дозволяє створити в місті на Неві ще один "вогнище духовного рабства".

      "Церква Об'єднання"

      Інші назви:
"Асоціація Святого Духа за Об'єднання Світового Християнства" ( АСД-ОМХ), муниты, Рух Об'єднання. [...]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461]