Суспільство і релігіяПогляд на секти очима Православної Церкви

Доктрина


      "Сім'я" Дэвида Берга - це релігійна організація протестантського характеру [11], однак з наявністю своєрідних тільки їй властивих догматів (" флирти-фишинг" та ін.), що перетворюють її вже в культ скоріше псевдохристианской орієнтації з язичеським ухилом.
      Час створення Бергом свого навчання й своєї групи збіглося згодом розквіту руху хіпі в США. До новоявленого "біблійному патріархові" почали стікатися молоді люди, що бродяжать, наркомани, алкоголіки, бездомні. Берг запевняв їх, що стати "дочкою" або "сином" Бога може кожний. Для цього досить полюбити один одного, Любов є вищим принципом буття життя й віри. Якщо ви любите Бога, то й Бог любить вас, але якщо ви любите інших, то тим самим виражаєте любов до Бога. А любов по Бергу, - усе, що приносить задоволення. Виходячи із цього, блуд - ефективне засіб порятунку душ, а діти, зачаті в ході такого "місіонерства", - діти Христа. Але цього мало. Диявол опанував миром. Він приваблює людей матеріальними цінностями, щоб відвернути їх від Христа. Тому грішникам, в число яких "Діти Бога", природно, не входять, необхідно покаятися й прийти до Христу поки не пізно, тому що відплата близько. Все це Берг виклав у своїх "Листах", перше з яких з'явилося в 1969 році. Викриття пороків суспільства сполучається в них з непристойними історіями, непристойними ілюстраціями, міркуваннями про скорботну долю миру [8].
      На початку 70-х років Берг, що величав себе до цього часу "Мойсеєм" і "батьком Давидом", написав книгу "Закон любові", що містить серед інших "світлих думок" Берга й таке: "У сексі немає абсолютно нічого дурного - до тих пор, поки все йде по любові... не важливо, з ким, не важливо, у якому віці..". Як установив суд, на практиці виконання цієї оригінальної філософської концепції полягало в тім, що дітей змушували мати сексуальні відносини з дорослими й один з одним, починаючи чи ледве не з дитячого віку. Дітей змушували повірити, що це частина повсякденного життя, норма. Пытавшиеся відмовитися від виконання цього обвинувачувалися в бездуховності.
      "Листа Мо" оспівували любовні пригоди в славу Бога, головними героїнями яких були "рибки любові". От одна з ілюстрацій до такому "Листу": на одному малюнку - "людське море", у якому плавають самотні й багато одягнені риби - чоловіка, не знаючі, куди себе діти. І от на їхньому шляху виявляються "божии сирени" прижимающие Біблію до пишних напівголих грудей. Носительки духовної істини, вони перетворюються в наживку на гачку, що ловить золотих рибок для самого Мо [8].
      Лідер "Сім'ї" прямо проповідував обман як засіб "виживання": "Коли закон, політика й соціальний тиск змушують вас пристосовуватися, це не гріх причинятися, що ви зробили так... Адже ваш розум і ваше серце залишилися тими ж самими" [1].
      "Мій найбільший страх - це те, що свідки (із числа адептів культу) брехали судді", - це слова людини, що знає "Сім'ю" зсередини, по приводу судового процесу над цим культом.
      Характеристика.
      "Сім'я" ("Діти Бога") Дэвида Берга класифікована як деструктивна релігійна організація (тоталітарна секта, деструктивний культ) в:

      · книге А. И. Хвыли-Одинтера "Опасные тоталитарные формы религиозных сект" (1996 р.) [12];
      · "Итоговом заявлении Международного христианского семинара "Тоталітарні секти в Росії", що прошли 16-20 травня 1994 р. у м. Москва [11];
      · Вербальной ноте Посольства Федеративной Республики Германии [3];
      · Аналитическом вестнике Государственной Думы Российской Федерации "О національній погрозі Росії з боку деструктивних релігійних організацій", 1996 р. [7];
      · "Итоговом заявлении участников российской научно-практической конференції "Тоталітарні секти (деструктивні культи) і права людини", минулої в Санкт-Петербурзі 12 січня 1996 р. [5], а також в офіційних "Звертанні до росіян..." і "Звертанні до засобів масової інформації..." учасників цієї конференції [6];
      · Инициативном письме - депутатском запросе депутата Государственной Думи Російської Федерації Н. В. Кривельской Міністрові внутрішніх справ Російської Федерації генералові армії А. С. Куликову (січень 19.97 р.):
      · Информационном материале Министерства здравоохранения и медицинской промисловості Російської Федерації "До доповіді про соціально-медичний наслідках впливу деяких релігійних організацій на здоров'я особистості, сім'ї, суспільства й мірах забезпечення допомоги постраждалої", 1996 р. [13].
      Культ був заснований в 1967-68 р. у Південній Каліфорнії американським пастором Дэвидом Брапдтом Бергом [2,11]. Берг проголосив себе Мойсеєм-давидом, або "Мо", і заснував молодіжну комуну для вивчення Біблії "отроки для Христа". У пресі за нею закріпилася назва "Діти Бога" [16].
      Життя в комуні, де "всі разом і вся загальне", проповідь "загального добра", "вільна любов" і т.п. - вcе це залучало сотні й тисячі молодих людей з гарних сімей в автоматично Берга, що подорожував по Америці. Проповідь сексуальної волі й загибелі грішного миру привела до збільшенню числа послідовників, які стали називати себе "Сім'єю Любові" [8].
      Люди, які виражали бажання вступити в "Сім'ю Любові", повинні були кинути роботу або навчання, переписати на ім'я секти всі свої заощадження й майно, так само як і очікувана спадщина [8].
      "Сім'я" - це досить закрита організація, створюється враження, що ми знаємо про цю секту тільки те, що вона хоче, щоб ми знали [1]. Необмежена влада й божественний авторитет Берга реалізувалися в секті в вимогах найсуворішої дисципліни. Вони були лаконічні й строгі: "Слухайся, підкоряйся й виконуй!". Своїх послідовників - ягничок - він змушував жебрати й приносити йому щодня, "для Христа", певну суму грошей. "Ягнички" пророка Мо об'єднані в "отари" на чолі з пастирем. Над ними коштують "єпископи" і "архієпископи" [8].
      До 1987 р. у культі практикувалося явище за назвою " флирти-фишинг", що полягало в тім, що молоді й гарні послідовниці культу ("ловці для Ісуса", "повії Добродії") "гранично близько" спілкувалися із чоловіками, з якими вони знайомилися в барах і клубах. В якості "відповідного дарунка" від останніх очікувався вступ в організацію або, принаймні, велике грошове пожертвування. Представники "Сім'ї" завжди називали це "особливим методом евангелнзации й наданням деяким людям можливості наблизитися до Бога". Британський суд 1995 року й ще раніше поліція багатьох країн кваліфікували це явище як форму проституції.
      Згодом діяльність Берга і його сект стала викликати різкі протести батьків, чиї діти потрапили в "сім'ю". Були створені комітети з їх порятунку. Головний суддя штату Каліфорнія почав розслідування. "З міркувань безпеки" і через "активізацію сатанинських сил" "пророк" велить своїм адептам терміново покинути Америку. Починаючи з 1972 року "Діти Бога" стали розселятися по усьому світі.
      Діяльність служительок "божої любові" постійно направлялася й з самого початку ретельно контролювалася. Один з "Листів Мо" говорило: "Боже провидіння перетворює ваше тіло, груди вашу й ока в принаду, до якої неминуче й неминуче потягнуться багаті рибки. Ви повинні проникливо дивитися їм в очі, щоб вони відчули любов і духовність... Почавши oxoту "божих рибок" у ресторанах і нічних барах, ми зможемо залучити до "Дітям Бога" чоловіків у костюмах і краватках у віці від тридцяти до шістдесятьох років, а не брудних хіпі, підмітальників вулиць, бородатих і сопливых молодиків" [16].
      За даними офіційних документів, виданих для користування сектантської ієрархією, клієнтами рибок Мойсея-Давида тільки в перші місяці оголошеного їм еротичного "хрестового походу" походу стали 5155 чоловіків, у тому числі 1700 промисловців, 1093 службовців, 459 студентів, 429 комерсантів, 381 политий. діяч, 230 фермерів і 85 журналістів. Інші особи не віднесені до який-небудь із професійні категорії [14].
      Однак, як це не виправдувати "божою любов'ю", те, чим займалися "рибки" лророка Мо, називається однозначно: "проституція". По цій статті кримінального кодексу й стали переслідувати органи охорони порядку містера Берга. Ушивши від поліції в Іспанії, а потім і в Португалії, Мо зробив у компанії гарему з особливо наближених до його особи "рибок" турне по громадах "Дітей Бога", розкиданим по всьому світлу, і осів, як думають французькі журналісти, в одній із країн Латинської Америки. Існує, щоправда, і інша версія, відповідно до якої "пророк" знайшов пристановище собі й своєму скандальному "сімейству" у Гонконгу. Змушений трохи згорнути діяльність своїх "рибок" у США й більшості країн Заходу, пророк розпусти направив своїх адептів у країни, що розвиваються: Індію, Бразилію, Мексику. Але і тут дурна слава бігла спереду "Дітей Бога". Як повідомила газета "Монд", більше 20 членів "Сім'ї любові", в основному громадяни США й Франції, були арештовані після лічених днів перебування в Єгипті. Проти них було висунуто обвинувачення в "здійсненні діяльності, що наносить збиток мусульманської релігії" [15.16].
      Незважаючи на все мінливості долі й похилий вік, Мо продовжував призивати свою паству до "уседозволеності Божої любові" [8]. "Сім'я" була заборонена в 1978 р. у Франції після того, як їй було інкриміновано примус своїх адептів до заняття проституцією [2].
      Христина Джонс в 1994 році виграла судову справу про грошовий компенсації за злочини культу, жертвою яких вона стала в дитинстві. По її оповіданням, до того, як вона залишила культ, у віці 12 років вона вже мала полові відносини як мінімум з 25 чоловіками. "Я розумію тепер, що було зґвалтування, оскільки це було без моєї згоди. Але тоді я думала, що це частина повсякденного життя, - сказала на суді Христина. - Якщо би я відмовилася, я була б обвинувачена в бездуховності, як це називали, і покарана..." [1].
      В 1979 році культ був змушений тимчасово піти в підпілля, а самому Бергу довелося ховатися, скитаясь із країни в країну [1].
      Культ привселюдно відрікся від Д.. Берга, визнавши його злочинцем, але, незважаючи на це, представники "Сім'ї" заявляють: "Дэвид Берг - це пророк для нас, по пророк, що іноді помилявся".
      Коли в 1994 р. "Сім'я" оголосила про смерть свого "пророка" Д. Берга, він уже протягом багатьох лет перебував під дією міжнародного ордера на його арешт. У листопаді 1995 р. Верховний суд Великобританії визнав, що секта "Сім'я" протягом майже двох десятиліть практикувала масове розтління малолітніх дітей (до цього часу "Сім'я" уже розвила повномасштабну діяльність на території Росії) [1]. Серед інших порушень, визнаних судом, порнографія, у тому числі дитяча, проституція як метод вербування нових членів, а також одержання пожертвувань.
      Як установив британський суд в 1995 р., секта "Сім'я", що проповедали "всесвітню любов до всім і кожному", стосовно своїх маленьких членів широко практикувала тілесні, а також принижуючі ребенка покарання. Діти били, залишалися одні в ізоляції на довгий час, піддавалися публічним приниженням, принуждались мати сексуальні відносини з дорослими й один з одним, починаючи чи ледве не з дитячого віку [1].
      Мойсей-Давид не обмежився лише проповідями про "божу любов". Він особисто прийнявся проводити в життя свою теологічну доктрину, пославши на панель свою власну дружину, а слідом за нею й дочка: "Бог віддав Сина, чому б мені не віддати свою дружину? В ім'я слави Ісуса Христа треба йти до кінця. Дозволено все, що називається "любов'ю" [8]. Одна з його дочок, що залишила культ і ставшая його лютим ворогом, розповіла, що вона піддавалася "сексуальним приставанням" з боку свого батька з 8 років. Не гидував "батько Давид" і відвертою дитячою порнографією. Танці дітей у голому виді й інші більше відверті сцени знімалися на відстібання й доставлялися самому Бергу. Як установило поліцейське розслідування 90-х років, з приблизно 1000 дітей, залучених у культ у Великобританії за десятилітній період, умер як мінімум 116 [1].
      На тім же процесі, а також на процесах в 1991-93 р. в Австралії, Іспанії, Франції, Аргентині було визнано, що немає доказів незаконної діяльності "Сім'ї" у цей час [4]. Поліція цих країн тоді провела серію рейдів по будинках "Сім'ї". Сотні дітей були на час ізольовані від їх рідних - членів організації. Але поліції не вдалося зібрати конкретних доказів [1]. І проте, релігійна організація Дэвида Мозе Берга "Діти Бога" ("Сім'я") заборонена в США й піддається судовому переслідуванню у Німеччині [10].
      Організація "Сім'я" пережила дві "реорганізації", а в 1978 році Дэвид Берг навіть формально "розпустив організацію через серйозні порушення й зловживань владою деякими лідерами групи". В 1987 р. керівництво "Сім'ї" заявило про повну заборону практики " флирти-фишинг" через "зрослої небезпеки зараження Спидом" і відмові від своїх старих поглядів про тім, що "вік не важливий, головне -любов". У Великобританії "Сім'я" навіть офіційно відреклася від Дэвида Берга, визнавши його злочинцем. Так що формально нинішні лідери "Сім'ї" мають повне право заявляти, що між "Дітьми бога" 1976 р. і 1996 р. - більша різниця, і вони цим правом активно користуються [1].
      Для прикриття власної антигромадської діяльності й створення сприятливого про себе думки в населення організація бере участь в благодійних акціях. "Сім'я" є творцем і ініціатором серії освітніх музичних передач для дітей "Кидди Вилли", які, по оцінкам адептів культу, "учать дітей моральним принципам".
      У цей час в "Сім'ї" існує два види членства - постійне й асоційоване. Постійні члени, дотримуючись норм, установленим в організації, живуть разом, нерідко залишаючи свої світські заняття - роботу або навчання, присвячуючи себе повністю справам "Сім'ї". Звертаючись до нового життя, що вступає в громаду іноді приймає нове ім'я. Більшість же прихильників є її асоційованими членами. Вони не живуть у громадах, працюють або учаться й беруть участь у їхніх програмах лише у вільний час. Адміністративні і пастирські функції в громаді виконує Раду, що обирається в кількості 3-4 людина з постійних членів строком на 6 місяців [11].
[...]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461]