Суспільство і релігіяПогляд на секти очима Православної Церкви

Характеристика


      У теперішній довідник релігійна організація "Церква Ісуса Христа Святих Останніх днів" включена тому, що вона була класифікована як тоталітарна секта в:
      · некоторых документах Государственной Думы Российской Федерации, наприклад в [3];
      · книге А. Дворкина "Десять вопросов навязчивому незнакомцу: Пособие для тих, хто не хоче бути завербованим", 1995 р. ([1], с. 14, 17, 20): "Вам потрібно знати, що всі тоталітарні сети в тім або іншому ступені використовують при вербуванні обмани... 10 пропонованих питань: ... 5. Розповідайте про минуле глави організації... Найперший мормон - Джозеф Смит - починав свою духовну кар'єру зі спіритизму й кладоискательства" (тобто в книзі, рассказывающей про тоталітарні секти, зазначені й мормони);
      · книге А. И. Хвыли-Одинтера "Опасные тоталитарные формы религиозных сект" (1996 р.) [4].
      · В Определении Архиерейского Собора Русской Православной Церкви "О псевдохристианских сектах, неоязычестве й окультизмі" (грудень 1994 р.) мормони названі "лжсхристианством і псевдорелигией".
      Засновником цієї організації з'явився американець Йосип (в інший транскрипції - Джозеф) Смит, що народився в 1805 році в Жароне, штат Вермонт, США. В 14 років одержав перше бачення, у якому йому було відкрито, щоб він у жодному разі не примкнув до існуючої церквям.
      В 1823 році він одержав друге бачення. Ангел, що з'явився йому, назвався Моронием. Він говорив про заховані "золотих аркушах" на пагорбі Кумора, які містять важливі повідомлення древньої історії Америки. Ангел Мороний призвав Йосипа Смита до відновлення "Щирої Церкви Ісуса Христа". Тільки в 1827 року йому було дозволено забрати похований скарб. Документи були написані "староегипетскими письменами", які можна було прочитати тільки з допомогою "пророчих окулярів", що лежать у тім же ящику, що й письмена. Його помічниками стали його майбутні сподвижники Гаррис і Оливер Коудери. Після завершення перекладу Смит повернув пластини на місце.
      В 1830 році "Книга Мормона" була опублікована тиражем 5000 екземплярів. 6 квітня 1830 року у Фансти (Нью-Йорк) була заснована церква Мормонів в складі шести чоловік. Це суспільство порівняно швидко поширилося, тому що його послідовники вели в деяких штатах активну прозелитическую діяльність. Вороже відношення до мормонів і їхнього переслідування привели до тому, що їм доводилося часто міняти місце проживання. Мормонами було засновано кілька міст, де, на підставі одкровення, повинен був з'явитися Ісус Христос. На жаль, у книгах "святих останніх днів" упущені судові розгляди в справі Смита, його невдала банківська афера в Кертландс, Огайо, його багатоженство до одержання одкровення, організовані їм у Міссурі й Іллінойсі армії й наказ про знищення друкованих верстатів тих, хто виступав проти нього, криваві зіткнення мормонів з поселенцями в середині минулого століття.
      В 1844 році И. Смит потрапив у Картхаге у в'язницю, де чернь міста розстріляла його. Спадкоємцем Смита став Брайем Янг. Під час його перебування справа дійшла до "жертовного ходу" до Великого Солоного озера. За 17 місяців (1846-47) було пройдено рівно 1700 км. Там вони заснували місто Солт-Лейк-Сіті (або Новий Єрусалим).
      Переговори мормонів із правительством про їхній прийом у США потерпіли невдачу через допущення полігамії. Коли ця практика була офіційно заборонено, то мормонів прийняли в 1896 році в штат Юта.
      В 1838 році мормонами була прийнята "божественна заповідь" про пожертвуванні десятини. Шляхом активного вербування про увесь світ, мормони швидко поширили своє навчання. Кожний місіонер робить свою роботу безкоштовно і добровільно протягом 2-3 років. І якщо в 1850 році число членів секти становило 60 тисяч чоловік, то в 1985 році - 6 млн. чіл.
      В 1843 році були засновані перші місіонерські збори мормонів. В Швейцарії й Австрії мормони почали свою діяльність в 1850 році. В теперішній час у західних країнах мормоиы мають великий вплив. Їхній центр перебуває у Франкфурте-на-Майне, у Гамбурзі й Берні. Їхній духовний центр (Цолликофен), що є їх "божим будинком", перебуває у Швейцарії.
      Мормони охоче вказують на строгість свого морального життя: не курять, не п'ють алкоголю й таких напоїв, як кава й чорний чай.
      Організація секти мормонів заснована на строгій ієрархії. Вона підрозділяється па "Коли" (райони) і "Вардс" (збори).
      В 1829 році И. Смиту й О. Коудери з'явився "Іоанн Хреститель" і "присвятив" їх на Аароново священство. Місяцем пізніше їм з'явилися "апостоли" Петро, Иаков і Іоанн і "присвятили" їх на священникове служіння Мелхиседока. На цій основі мормони затверджують, що вони мають священство Всемогутнього і мають доступ до всіх святих сил. "Священство Мелхиседока" відає духовними справами, а "священство Аарона" займається мирськими.
      У мормонів прийнято приймати хрещення замість померлих. Дійсно й необхідно для порятунку мормонів тільки хрещення. Крім хрещення для померлих предків, що можливо також заміщає покладання рук і запечатление. Для проведення цих актів повинні бути дані точні дані померлих. Звідси пояснюється та ретельність, з яким мормони вивчають своє генеалогічне древо. З 1894 року Бібліотека Сімейної Історії (Family History Library) в американському місті Солт-Лейк-Сіті, створена мормонами, збирає й обробляє дані з метричних книг, переписів населення й інших документів, що містять імена людей, раніше живших на землі. Ці імена необхідні мормонам для таємничих присвят людей в адепти їхнього культу в своїх храмах, вхід у які "стороннім" (не мормонам) заборонений. Мормони заочно включають у ряди свого культу померлих, поповнюючи списки своєї організації мільйонами покійних людей різних національностей, віросповідань і переконань (включаючи атеїстів). Ця схована від непосвячених робота супроводжується широкомасштабною діяльністю мормонів по створенню єдиного "Всесвітнього Центра Генеалогії", контрольованого організацією "Святих останніх днів". З 1992 р. мормони стали активно працювати з Архівними Керуваннями Росії, Білорусії, України, Грузії, Вірменії з метою копіювання (мікрофільмування) архівних документів. Уклавши контракт із Державною архівною службою Росії, мормони одержали доступ до архівів Астрахані, Тули, Твері, Тобольська, Казані й скопіювали безліч метричних книг (православних, католицьких, лютеранських) і інших документів. Отримані з російських архівів копії стають уже власністю Корпорації Президента мормонів, які потім уже надаються дослідникам родоводів через його власну генеалогічну структуру за певну плату.
      Зараз "Церква святих останніх днів" являє собою імперію з щорічним доходом в 3 млн. доларів (частково - за рахунок збору "десятини" з своїх членів). 40 тисяч їхніх місіонерів працюють в усьому світі.
      Особлива увага мормони обертають на свій зовнішній вигляд: чисто й акуратно одягаються, виховують у собі гарні манери, інтелігентні, увічливі, грамотні. Ретельність представників мормонів в удосконалюванні цих якостей виходить із їхнього навчання, що говорить, що людина є "богом в зародку" і кінцева їх ціль - шляхом особистого вдосконалювання рухатися дорогою прогресу нагору й на фініші стати рівними Богові. Тобто поступово "вростати" у небесне Царство.
      Нижче наведений уривок з Бюлетеня No 60 (220) Державної Думи Російської Федерації від 4 грудня 1996 р. [3]:
      "Незважаючи на назву й використання християнської термінології, навчання мормонів, по одностайній думці всіх традиційних християнських конфесій, не тільки не має нічого загального із християнством, але й заперечує всі двадцативековое християнство в цілому. Ця секта... діє в Росії в атмосфері самої строгої таємності. Тому ми найменше знаємо про щирих цілях і формах їхньої діяльності в нашій країні. У документах, недавно представлених сектою в раду по взаємодії з релігійними організаціями при Адміністрації Президента Російської Федерації, повідомлялося про те, що мормони з початку 90-х років увезли в Росію й поширили гуманітарну допомогу на суму 14 мільйонів доларів США. Представляється, що гуманітарна допомога на таку величезну суму не могла пройти непоміченої. Проте, про мормонську допомогу в Росії мало хто чув. Резонно порушити питання: якщо ця цифра достовірна, те куди ж пішли ці гроші?
      Вимагає більших витрат і викликає велике занепокоєння активна робота мормонів у російських архівах. Слід зазначити, що таємні храмові обряди мормонів і їхнє вчення про порятунок тісно пов'язані з генеалогічними дослідженнями, якими займається ЦИХСПД. У мормонських храмах виробляються строго секретні "храмові таїнства" для живих і померлих (хрещення, одруження й інше), після чого й ті й інші стають, по навчанню секти, мормонами. Імена покійних включаються в списки для мормонських таїнств заочно, без запиту про згоду на те родичів покійного. Відзначу, що кожний живий мормон може мати незліченну кількість мертвих дружин, з якими він заочно бракосочетался у своєму храмі. Всі члени секти, крім безпосередньої "місіонерської роботи", постійно зайняті пошуками нових архівних імен і даних для заочного "омормонивания" як можна більшого кількості людей. Спеціальні команди мормонів вивчають державні архіви, музейні й університетські колекції документів, архіви міських управ, записів актів громадянського стану й церковних приходів по всьому миру. Всі зняті архівні мікрофільми попадають у мормонське сховище для вічного змісту, стаючи їхньою власністю... Зручним приводом для того, щоб відповідні інстанції зацікавилися діяльністю мормонів, може послужити пряме порушення ними основ законодавства. Ми знаємо, що вони орендують школи й інші навчальні заклади для проведення своїх богослужбових зборів. Так, у Москві вони проводили богослужіння в середньої школі No 36 (па території Зачатьевского жіночого монастиря) і в приміщенні музичного технікуму на станції метро "Вулиця 1905 року". Здається, в провінційних містах мормони орендують навчальні заклади набагато більше широкомасштабно, чим у Москві".
[...]
Початок
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461]